O nas

Dlaczego 4am?

Pierwsze skojarzenie to 4 nad ranem. Miasto o świcie, budzący się dobrze funkcjonujący organizm, w którym urbanistyka to jeden z nieodzownych elementów całości.

4 - fascynacja liczbami sięga bardzo dawnych czasów. Dla pitagorejczyków każda liczba miała swoje symboliczne znaczenie. 10 była doskonała i święta, bo symbolizowała strukturę całego świata zamykającą się równaniem 1 + 2 + 3 + 4 = 10, gdzie: 1 to punkt, 2 - jednowymiarowy odcinek (połączenie dwóch punktów), 3 - dwuwymiarowa figura, 4 - przestrzenna bryła. am - architektura miasta – sztuka i funkcja w jednym, służąca człowiekowi. Coś dla duszy i dla ciała. Nasza definicja zawodu Architekta

Architekt to zawód zaufania publicznego. Architektura, którą tworzymy jest odbiciem nas samych i naszej odpowiedzialności wobec Klienta i Przestrzeni. Staramy się, aby bez względu na wysokość budżetu, którym dysponujemy, była zawsze szczera i prawdziwa.

Jako artyści dbamy o funkcję, estetykę i aspekt wizualny naszych projektów, jako inżynierowie dążymy do technicznej doskonałości, jako budowniczowie mamy świadomość wykonawczych możliwości, jako przedsiębiorcy rozumiemy ekonomiczne cele naszych Klientów.

Nasza praca…  …zaczyna się w umyśle artysty… Artystyczny aspekt projektowania architektonicznego pojawia się na etapie interpretacji otoczenia, formułowania idei budynku, kształtowania formy i wyrazu architektonicznego.  …dojrzewa w rękach architekta… Po etapie twórczej kreacji przychodzi proza codziennego projektowania architektonicznego. Na tym etapie koncepcja architektoniczna dostaje swój materialny wymiar, elewacje nabierają proporcji, a wewnętrzna struktura funkcjonalna - harmonię.  … jej techniczny wymiar jest inżynierskim kunsztem… Etap pracy architekta zostaje zamknięty w księgach rysowanych kreską najwyższej jakości, opatrzonych wyczerpującym merytorycznie opisem w czytelnej strukturze tekstu.  …a projekt wykonawczy - budowlanym rzemiosłem. Stanowi wielobranżową instrukcję wykonania obiektu. Dokumentacja zostaje sporządzona według najwyższych standardów technicznych, w zgodzie z aktualnymi trendami w budownictwie. Jej jakość jest gwarantem tego, że wizualizacja obiektu znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości, a każdy detal spełni swoją funkcję.  Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy z pasją uprawiają swój zawód, a nasza pracownia jest stabilną, dobrze zarządzaną firmą, którą kierują odpowiedzialni ludzie. Podstawowym elementem, na którym chcemy budować zaufanie naszych Klientów jest wiara w to, że każda decyzja podjęta w naszej pracowni jest dokładnie przemyślana i zrealizowana z myślą o przyszłych użytkownikach projektowanych przez nas obiektów. Chcemy, aby nasza architektura zachwycała poezją, a uznanie i szacunek zdobywała prozą. Społeczną rolą architekta jest takie zaprojektowanie przestrzeni życiowej użytkownika obiektu, aby w naturalny sposób stała się współorganizatorem jego życia, przewodnikiem wyznaczającym ścieżki w otaczającej go przestrzeni, ułatwiające i porządkujące podstawowe aspekty jego życia, a jednocześnie uprzyjemniające inne.

Chcemy zyskać Państwa uznanie sumą małych przyjemności, udogodnień, drobnych codziennych luksusów, których obecność jest niezauważalna, a brak odczuwalny. Zespół

Tworzenie architektury to praca zespołowa. Ścieranie się poglądów, osobowości, wrażliwości estetycznych, dyskusje i analizy. Szukanie optymalnych rozwiązań to esencja pracy Architekta. W ciągu ponad 10 lat udało nam się zbudować zespół ludzi kompetentnych, posiadających interdyscyplinarną wiedzę, o wyrazistych przekonaniach i dużej wrażliwości na otaczającą rzeczywistość. Jesteśmy na bieżąco z rynkiem budownictwa, co pozwala nam być nie tylko projektantami, ale również partnerami biznesowymi dla naszych Klientów. Współpracujemy z renomowanymi biurami branżowymi, do których mamy pełne zaufanie. Efekt synergii w naszej pracowni decyduje o sile naszych projektów.

Ostatnie lata naszej działalności pokazały, że w tym zespole jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych Klientów. Ich cele traktujemy jak własne. Przewodzi nam wiara w humanizm naszej pracy, przejawiający się w poszukiwaniu najlepszej funkcji zgodnej z otaczającą przyrodą, kontekstem społecznym, urbanistycznym i historycznym. To, co mogłoby stać się naszym ograniczeniem, staje się naszą inspiracją.

Wszystkie nasze projekty powstają w technologii BIM, która w naszym przekonaniu jest właściwą drogą dla coraz bardziej skomplikowanych i wielowątkowych zadań inwestycyjnych.

Mamy umiejętności, którymi możemy się poszczycić, a których nie widać na pierwszy rzut oka, i które sprawiają, że proces projektowy w naszej pracowni przebiega optymalnie. Ale o tym możemy już porozmawiać…